Samana Extra Plus 

 (Wieloryby plus wyspa Bacardi i Wodospad El Limon)

Półwysep Samana w wersji Extra Plus Ogłądanie wielorybów w zatoce Samana , Wodospad   El Limon ,Wyspą Bacardi (Cayo Levantado) w bardzo Atrakcyjnej cenie.

Cena dla osób, przebywających w Punta Cana Bavaro 135$ lub 129$ w pakiecie z inną wycieczką.

Cena dla osób przebywających w Bayahibe/Dominucus – 139$ lub 135 $ w pakiecie z inną wycieczką.

Nasz program oprócz oglądania wielorybów, zwiedzania wyspy Bacardi i El Limon, zawiera wizytę na wejskim ranczu, gdzie mogą Państwo obejrzeć uprawy rolne, poznać lokalne produkty, zobaczyć jak się robi ręcznie cygara.

Wycieczka odbywa się w każdy piątek. W sezonie od 22.01 do 15.03 ze względu na dużą ilość chętnych są wyznaczane dodatkowe terminy. Proszę wysyłać zapytania, jeżeli nie znaleźli Państwo dogodnego dla siebie terminu.

Zatoka Samana na północnym wschodzie Dominikany to wyjątkowe miejsce na Karaibach, gdzie można obserwować walenie humbaki, które przypływają tu na gody oraz żeby urodzić potomków. Zatoki Bahía de Samaná i Rincón zostały jako pierwsze na Karaibach przyjęte do “Klubu Najpiękniejszych Zatok na Świecie”.

Wieloryby na Dominikanie mozna obserwować od drugiej połowy stycznia do końca marca. Z zimnych grenlandzkich wód co rok przypływają stada humbaków w liczbie do 4 tysięcy. Zostają tu by rodzić młode. Według Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (World Wildlife Fund) Dominikana jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, gdzie można obserwować wieloryby. Ważące do 40 ton stwory można podziwiać z wieży widokowej Punta Balandra lub z łodzi wycieczkowej.

My proponujemy Państwu wycieczkę Obserwowaniehumbaków w zatoce Samana z łodzi wycieczkowej, specjalnie do tego przystosowanej. W drodzę powrotnej odwiedzimy słynną wyspę Bacardi oraz Wodospad El Limon, zawitamy na prawdziwe ranczo. Zjemy pyszny Dominikański obiad oraz bedziemy mieli okazję odpocząć na leżakach w cieniu palm kokosowych.

 

Specjalnie dla osób, którzy mają problemy zdrowotne lub z innych powodów nie chcą przejażdżki na koniu, jest dostępna opcja – pokonać ten odcinek na piechotę. Trasa jest bardzo lekka, około 25 minut w jedną stronę.

Nasz przewodnik zawsze idzie na piechotę, ponieważ ma problemy z kręgosłupem. Czas podróży na piechotę i na koniu dokładnie taki sam.  Każdy ma prawo wybrać co jest lepsze dla niego. 

Zapraszamy przeżyć z nami niesamowitą przygodę i zobaczyć jeden z najpiękniejszych zakątków na Dominikanie.

-odbiór bezpośrdenio z hoteli w Punta Cana, Bavaro, Bayahibe, Dominicus.

-oglądanie wielorybów na specjalnie przystosowanej do tego łódki.

– komfortowy przejazd klimatyzowanym microbusem  do portu Miches .

– rejs łódką bezpośrdenio na wyspę Bacardi.

– czas na odpoczynek i pływanie na jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie. Polecamy zabrać ze sobą maskę do snorkelingu.

– obfity  Dominikański obiad w formie bufetu. Duży wybór potraw. Wszystkie napoje bezalkoholowe wliczone w cenę wycieczki, również serwowany jest run Dominikański podczas podróży łódką.

– rejs motomaranem do Santa Barbara de Samana.

– wizyta na wiejskim ranczo w Santa Barbara de Samana. Degustacja lokalnych produktów.

– ogłądanie typowych domów na Dominikanie.

– przejazd samochodem terenowym typu Safari przez górzyste tereny Samana.

– przejażdżka konna lub na piechotę ( według życzenia)  do wodospadu El Limon.

– spektakularne punkty widokowe.

– długi czas pobytu bezpośrednio przy wodospadzie. Czas na kąpiel, robienie zdjęć i wideo.

– możliwość zamówienia prywatnej sesji zdjęciowej oraz wideo z przebiegu całej wycieczki. Cena do uzgodnienia z Fotografem.

Szczegółowy program. Wszystkie godziny podane orientacyjnie i mogą nieznacznie różnić się podczas wycieczki.

7.00 – odbiór bezpośrdenio z hoteli w Punta Cana/Bavaro. Odbiór z hoteli Bayahibe/Dominicus 5.30

Dokładna godzina odbioru jest ustalana z przewodnikiem indywidualnie, zależy od położenia hotelu.

9.00 – przyjazd do portu Miches. Śniadanie w formie bufetu. Do wyboru będą Państwo mieli kanapki, świeże owoce, kawa i inne napoje.

(Dla osób kochających zwierzęta – polecamy zabrać ze sobą  parę smakołyków dla bezdomnych psów)

9.30 – wyruszamy na poszukiwanie wielorybów w zatoce Samana, specjalnie przygotowaną do tego łodzią. Zalecamy zabrać ze sobą lekkie kurtki. Osoby, mające problemy z chorobą łokomocyjną/ morską powinny zażyć tabletkę godzinę przed wycieczką.

12.00 –  Rejs motomaranem na uroczą wyspę Bacardi (Cayo Levantado)

12.30- pyszny obiad w formie bufetu. Szerokich wybór typowo Dominikańskich potraw – kurczak, ryba, makaron, ryż i różne dodatki. Wszystkie napoje bezalkoholowe wliczone w cenę wycieczki.

13.00 – pobyt na plaży, czas na kąpiel, opalanie się, spacer, robienie zdjęć.

13.40 – wyruszamy motomaranem do portu Santa Barbara de Samana

14.00 – przejazd ciężarówką typu Safari przez góry do miejsca konnego postoju przy wodospadzie El Limon. Przejażdżka konno przez góry do wodospadu El Limon. Zalecamy zabrać ze sobą wygodne ubrania, długie skarpety, spray na komary oraz napiwek dla przewodnika konia. Każda osoba ma swojego indywidualnego przewodnika.

14.30 – Wodospad el Limon, czas na kąpiel, odpoczynek i robienie fantastycznych zdjęć.

15.30 – zawitamy na prawdziwe ranczo. Będziemy mieli okazję zobaczyć uprawy rolne oraz spróbować miejscowe produkty, takie jak kawa, kakao, owoce. Obejrzymy typowe domki zwykłych Dominikańczyków. Zostanie zrobiona prezentacja w jaki sposób powstają cygara.

16.00 – powrót do portu Santa Barbara de Samana. Rejs motomaranem do portu Miches.

17.00 – wyruszamy w drogę powrotną.

19.30-20.00 – powrót do hoteli.