Saona Adventure

  

 Saona Adventure - nowość w naszej ofercie. Wycieczka dla osób, lubiących aktywny    wypoczynek i dla tych, którzy pragną zobaczyć więcej prawdziwej Dominikany!

Wycieczka odbywa się w każdy wtorek  lub  w piątek.

Cena 90 $ od osoby lub 85 $ w komplecie z inną wycieczką.

Cena z Bayahibe/Dominicus - 80$. Dziecko do 3 lat- gratis. Dziecko 3-11 lat 45 $. Przed rezerwacją zapytaj czy w wybranym terminie jest dostępny Polski przewodnik. Doraźnie wycieczki odbywają się z angłojęzycznym przewodnikiem, w niższej cenie. 

Wycieczka odbywa się w dwie strony motorówką. Jest to całkowicie bezpieczny środek transportu, który pozwala zaoszczędzić czas w podróży i przeznaczyć ten czas na pobyt na Saonie. Na naszych wycieczkach są Państwo ubezpieczeni dodatkowo. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szalone pomysły uczestników wycieczki, które nie sa zawarte w programie wycieczki. Zakaz wspinania się na palmy oraz skoków za burtę na otwartym morzu. Wycieczka Saona Adventure jest całkowicie odpowiednia nawet dla bardzo małych dzieci. Maluchy cudownie znoszą podróż motorówką.

Uwaga! Wycieczka nie jest zalecana dla kobiet w ciąży oraz dla osób z poważnymi zchorzeniami  kręgosłupa. Osoby z małymi dziećmi oraz z problemami zdrowotnymi powinny usiąść w tylnej części motorówki.

Serdecznie zapraszamy przeżyć z nami niezapomnianą przygodę na najpiękniejszej wyspie - Saonie!

Saona jest piękną wyspą u brzegów Dominikany. Jest kojarzona i uwielbiana przede wszystkim ze względu na przepiękne białe plaże oraz szumiące palmy, chylące się nad nieziemskim lazurem wody. Pocztówkowe krajobrazy oraz filmowa sceneria na pewno długo zostaną w Waszych sercach. Każda z plaży Saony jest inna, niepowtarzalna. Saona Adventure jest idealną wycieczką dla tych, którzy chcą spędzić na Saonie więcej czasu i zobaczyć najładniejsze plaże. Na tej wycieczce odwiedzimy 4 różne plaże - Playa Catuano, Playa Torro, Playa Mano Juan oraz najpiękniejszą i najdalej położoną plażę - Canto de la Playa. To miejsce, w odróżnieniu od bliżej położonych plaż, jest odwiedzane przez mniejszą liczbę osób. Każdy powinien znaleźć swoje miejsce na tej pięknej naturalnej plaży, zupełnie innej od tych hotelowych. Dotrzemy tam szybką motorówką, dzięki temu więcej czasu będziemy mieć na plażowe lenistwo oraz na zrobienie zjawiskowej sesji fotograficznej w przepięknej scenerii. Istnieje także możliwość zrobienia profesjonalnej sesji zdjęciowej z fotografem, który będzie nam towarzyszył przez cały czas wyjazdu. Cena zdjęć do uzgodnienia na miejscu.

Przykładowa cena sesji zdjęciowej pary 50-70$, rodziny - 70-90$, w zależności od ilości zdjęć.

Także jedyna na całej wyspie wioska Mano Juan to miejsce warte zobaczenia. Lokalni ludzie żyją tam prostym, spokojnym życiem, utrzymując się przede wszystkim z połowu ryb i turystyki. Znajduje się tam także bardzo ważne miejsce, mianowicie ośrodek ochrony żółwi. Obecnie cztery gatunki żółwi rokrocznie przypływa na brzeg Saony, aby w okresie końca kwietnia składać jaja. Będziemy mieć możliwość zobaczenia i zapoznania się z historią tego miejsca. Zobaczymy także jak wygląda życie w wiosce Mano Juan. Tutaj także będzie czas na zakupienie pamiątek z wyspy.

Również zajrzymy na Playa de Torro. Jest to całkowicie dzika plaża z obłędnym kolorem wody. Najbardziej turkusowa plaża na Saonie!

Następnym punktem będzie Playa Catuano, gdzie będziemy mogli odpocząć na plaży w cieniu palm oraz zanurzyć się w krystalicznej wodzie.

Kolejnym ciekawym miejscem są lasy namorzynowe. To bardzo ważny ekosystem, w którym występuje mnóstwo gatunków ryb oraz ptaków. Będziemy mieli możliwość wpłynąć pomiędzy drzewa tego lasu rosnącego na morskiej wodzie.

W trakcie naszego wyjazdu odwiedzamy również tak zwane baseny naturalne – Piscina Natural. Jest to ogromna przestrzeń naturalnej płycizny, gdzie można się zanurzyć w turkusie wody, spróbować snorkeling’u, czy po prostu zrelaksować w rytmie dominikańskiej muzyki z zimnym drinkiem w ręku. Na naszej wycieczce będzie można zobaczyć rozgwiazdy ale tylko w wodzie. Jest całkowity zakaz dotykania oraz wyciągania rozgwiazd z wody.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy program. Kolejność odwiedzanych miejsc oraz godziny podane przykładowo, ale proszę nie martwić się - cały program zostanie zrealizowany i z pewnością spędzimy na wyspie bardzo dużo czasu.

6.30 odbiór z hoteli Punta Cana

8.30 odbiór z hoteli Dominicus/Bayahibe

8:45 wypływamy motorówką z plaży w Bayahibe.

9:00 zaczynamy naszą przygodę od fantastycznego snorkelingu w Bayahibe. Mamy ze sobą sprzęt do snorkelingu. Cudowne miejsce, gdzie można zobaczyć mnóstwo kolorowych rybek oraz wrak zatopionego statku. Mają Państwo możliwość wskoczenia w błękit wody  i obserwowania tamtejszego podwodnego życia.

10:00 odwiedzamy dziewiczą i zupełnie dziką plażę - Playa de Torro. To jest najbardziej błękitna plaża na Saonie! Tutaj zaserwujemy Państwu kanapki, drinki oraz zimne napoje bezalkoholowe. Na tej plaży można zrobić cudowne zdjęcia ze słynną pochyloną palmą!

11:00 dopływamy na najdalej położoną plażę na Saonie – Canto de la Playa. Jest to prawdziwa perła na mapie Saony. Tutaj mamy czas na relaks, pływanie oraz na zrobienie zdjęć na tle turkusowej wody i przepięknej białej plaży. Przez cały pobyt na plaży serwowane są drinki oraz inne zimne napoje.  Za dodatkową opłatą można kupić kokosa od lokalnego sprzedawcy. Na tej plaży również zalecamy snorkeling. Tu można znaleźć rafę oraz zobaczyć płaszczki.

12:30 nasz czas na Canto de la Playa dobiega końca, wyruszamy w stronę naszego następnego przystanku – wioski Mano Juan.

12:35 wioska Mano Juan. Wprost przy brzegu morza serwowany będzie obiad w formie bufetu. Do wyboru mają Państwo różnorodne, tradycyjne jedzenie dominikańskie: ryż, ziemniaki, duszony kurczak, ryba, sałatka, makaron. Do posiłku serwowane będzie zimne piwo oraz inne napoje. Po obiedzie podana będzie pyszna i mocna jak dominikańskie słońce, kawa. Następnie, spędzamy około półgodziny na plażowaniu bądź na zakupach pamiątek, lub można wziąć udział w spacerze wraz z przewodnikiem, aby zobaczyć jak żyje się w wiosce Mano Juan. Odwiedzimy także bardzo ważne miejsce - rezerwat żółwi, prowadzony przez miejscowych ludzi. Jeśli będzie akurat sezon, możemy mieć możliwość zobaczenia nowo wyklutych żółwików. Sezon składania jaj przypada na koniec kwietnia i trwa do połowy lutego.

14:30 wypływamy z wioski Mano Juan i udajemy się na plażę Playa Catuano. Na plaży mamy czas na błogi odpoczynek oraz pływanie. Cudowne miejsce na sesję zdjęciową na słynnych Dominikańskich krzesłach, wykonanych ręcznie przez miejscowych.

14:45 dopływamy do lasów namorzynowych, gdzie mamy okazję zobaczyć ten ważny dla wielu gatunków zwierząt ekosystem.

15:00 naszym kolejnym przystankiem są tak zwane baseny naturalne – Piscina Natural. Tutaj spędzamy około godziny czasu na relaksie w krystalicznie turkusowej wodzie Morza Karaibskiego. Przez cały czas dostępny jest open bar na wodzie. Snorkeling oraz obserwacja rozgwiazd.

16:00 wypływamy w stronę Bayahibe.

18:30-19:00 - powrót do hoteli w Bavaro/Punta Cana

Zalecamy zabrać ze sobą nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, ręcznik, upominki dla dzieci z wioski Mano Juan oraz smakołyki dla bezdomnych psów. Dla mniejszych dzieci mogą Państwo zabrać kamizelki lub rękawki do pływania.

Polka Na Dominikanie przy współpracy z Eco Adventure Tours