Santo Domingo

Santo Domingo City Tour plus Park  Tres Ojos.

Wycieczki odbywają się z Polskim   przewodnikiem w środę lub opcjonalnie w sobotę. Inne terminy proszę ustalać  poprzez formularz kontaktowy.  Można wybrać się praktycznie codziennie od wtorku do soboty ale z anglojęzycznym przewodnikiem w niższej cenie.
Cena 75 $ lub 70 $ w pakiecie z inną wycieczką.
Zapraszamy Państwa do odbycia z nami niezapomnianej podróży w czasie i zobaczenia prawdziwej perły w dziejach historii, stolicy Dominikany – Santo Domingo.
– bardzo ważne miejsce na mapie historii i odkrycia Ameryk.
– zachowane unikatowe pamiątki architektury. Historyczna część Santo Domingo została doceniona przez UNESCO i wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.
– unikalna możliwość zapoznania się  z kolonialnym stylem zabudowy.
– w cenie typowy Dominikański obiad w restauracji. Napoje bezalkoholowe są wliczone w cenę.
– Polski przewodnik, mówiący również po angielsku, hiszpańsku.
– dodatkowe miejsca- niespodzianki od naszego przewodnika, nie zawarte w programie.
– komfortowy autobus z klimatyzacją, doświadczony kierowca.
– w cenie wstęp do Parku Tres Ojos, Muzeum Alcazar de Colón, Katedry Santa Maria la Menor (Primada de Ameryka). Nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Pierwszy punkt naszej wycieczki  to wapienna Jaskinia Los Tres Ojos ( Troje Oczu)  z naturalnie powstałymi jeziorami ze słodką wodą. Znajduje się na terenie parku Mirador del Este, praktycznie w samym sercu Santo Domingo. Podziemna rzeka Brujuelas zasila jeziora  słodką wodą, a w grotach znajduje się  mnóstwo stalaktytów, stalagmitów. Niesamowicie  turkusowy kolor wody zachęci Państwa do zrobienia wspaniałych zdjęć w przepięknej scenerii.

Następnym punktem naszej wycieczki będzie  Latarnia morska  Kolumba-  Faro a Cólon.

Budowa rozpoczęła się w 1986, na podstawie sporządzonych przez Szkockiego Architekta J.L.Gleave, szkiców. Jest to pomnik, upamiętniający  500-ną rocznicę odkrycia Ameryki. Inauguracja pomnika odbyła się w 1992, była ufundowana 12-ma Stanami Ameryki Łacińskiej i pochłonęła  około 70 milionów dolarów. Betonowa bryła o długości 220 metrów ma kształt poziomo  ułożonego krzyża, którego szczyt wznosi się na wysokość 10-u  pięter. Zakładano, że w nocy mają  go podświetlać 150 potężnych reflektorów, które formują  na niebie krzyż, widoczny nawet z oddalonego o 320 km Puerto Rico. Niestety, przez problemy z dostawą prądu, rzadko można obejrzeć to widowiskowe show.

Wewnątrz Faro a Colón znajduje się muzeum z oddziałami każdego państwa Ameryki Łacińskiej. W każdym  z nich  wystawione są  dzieła sztuki poszczególnych państw.

Również w środku znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Ale do tej pory trwa ustalanie czy faktycznie w środku są jego szczątki. Poprzednie analizy nie potwierdziły tej tezy.

W trakcie naszej wycieczki zatrzymujemy się przy Faro a Colón aby zrobić piękne zdjęcia panoramy  miasta oraz tego unikatowego na mapie Santo Domingo, budynku.

Dalej udajemy się na Plaza Espana- bardzo ważny punkt na mapie Santo Domingo dla zwykłych mieszkańców. Tu odbywają się koncerty, przedstawienia oraz różnorodne spotkania. Wieczorem można spędzić uroczy wieczór w jednej z licznych restauracji.

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest Muzeum Alcazar de Colón.

Alcazar de Colón – jeden z najciekawszych budynków o charakterze pałacowo-muzealnych w Santo Domingo. Wybudował go syn Krzysztofa Kolumba – Diego. Dziś w  pałacu można oglądać zgromadzone przez Diego Kolumba piękne okazy sztuki  –  rzeźby, obrazy, ceramikę, przedmioty użytku codziennego, ubrania, meble, oświetlenie i inne. Zbiory są bardzo imponujące oraz zachowane w bardzo dobrym stanie. Przez to Alcazar de Colón jest  najczęściej  odwiedzanym  muzeum w kraju. Z myślą o turystach z całego świata  są dostępne audio przewodniki w wielu językach.

Następnie przejdziemy sławną ulicą Calle de las Damas, aż do Panteonu Narodowego. Jest to budynek o zaskakującej historii, miał różne przeznaczenie . W tej chwili jest to bardzo ważne miejsce wagi państwowej. Obecnie Panteon pełni funkcje mauzoleum, w którym spoczywają najbardziej zasłużone dla historii Dominikany postacie, takie jak Gregorio Luperon i Eugenio Hostos. Płonie tu wieczny ogień oraz jest pełniona warta honorowa.

Zwiedzimy także katedrę Santa Maria la Menor – Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Świątynię wybudowano na początku XVI wieku.

Jest to najstarsza katedra na terenie obu Ameryk,  pod budowę której kamień węgielny założył syn Krzysztofa Kolumba, Diego.

Przepiękna budowa, imponującej wielkości i o wyjątkowym wnętrzu. W środku katedry znajdują się 14 kaplic. Do dziś zachowały się oryginalne elementy dekoracyjne kościoła -freski, rzeźby. Według miejscowych opowieści  w świątyni przez pewien czas były przechowywane  szczątki Krzysztofa Kolumba.

Zatrzymamy się także przy Pałacu Narodowym ( Prezydenckim) gdzie będzie chwila na zdjęcia budynku jak i gwardii narodowej pełniącej wartę. Pałac był wybudowany przez  Guido D’Alessandro w połowie XX wieku na polecenie dyktatora,  Rafaela Trujillo. Budowa w neogotyckim stylu, o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych, robi wrażenie swoją wielkością i pięknym wyglądem. Na chwile obecną Prezydent tu nie mieszka,  znajdują się w nim jedynie biura do pracy rządu oraz Prezydenta Dominikańskiej Republiki.

W trakcie naszego spaceru w Zona Colonial udamy się na obiad w przytulnej restauracji. Będą serwowane typowe dania Dominikańskie w formie bufetu, napoje bezalkoholowe wliczone w cenę.

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie spacer słynnym deptakiem Calle el Conde, gdzie możemy kupić przepiękne pamiątki Dominikańskie.
Czas wolny na zrobienie zakupów i robienie zdjęć.  Nasz przewodnik pokaże Państwu gdzie najlepiej zrobić zakupy lokalnych produktów.

Zalecamy zabrać ze sobą nakrycie głowy, wygodne buty, bluzę z długim rękawem do autobusu, okulary słoneczne.

@Polka na Dominikanie  by Eco Adventure Tours