Samana 6 w 1 – Wieloryby plus Góra Czarownic

(Pierwsza wycieczka odbędzie się 18 stycznia 2023)

Samana 6w1 z Górą Czarownic oraz obserwacją  wielorybów.

Cena 160$ od osoby , 150$ w pakiecie z inną wycieczką. Dzieci do 10 lat  – 80$, dzieci do 2 lat  – gratis.

Cena bez Góry Czarownic 139$.

Nowy program Samana 6w1 plus Góra Czarownic – Wieloryby.

-Słynne huśtawki i miotły na Górze Czarownic.

-Obserwacja wielorybów w Zatoce Samana.

-Plażowanie na wyspie Bacardi ( Cayo Levantado)

-Caño Frio ( lasy namorzynowe)

-Playa Rincon.

-Wizyta na wiejskiej farmie  „El Rincón Dominicano”, degustacja lokalnych produktów.

Chciałabym zaprezentować Państwu nowy, ulepszony program zwiedzania półwyspu Samana, Góry Czarownic ( Montaña Redonda) oraz wyspy Baccardi.

Półwysep Samana jest miejscem unikatowym na mapie Dominikany. Piękna dzika natura, bujna roślinność, miliony kokosowych palm, cudowne plaże. Samana ma bardzo dużo do zaoferowania. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników dzikiej przyrody i parków narodowych.

Na naszej wycieczce będą mieli Państwo okazje zobaczyć wiele atrakcji w jednym dniu. Ulubioną atrakcją na Samana  jest obserwowanie waleni humbaków. Z zimnych grenlandzkich wód co roku od połowy stycznia przypływają stada humbaków w liczbie od 3 do 5 tysięcy i zostają do połowy marca. Unikatowa okazja do podziwiania tych pięknych ssaków z małej odległości.

Jeżeli nie mają Państwo ochoty zwiedzać Górę Czarownic, jest możliwość zostać na dole i zaczekać na resztę grupy w klimatyzowanym autobusie.

Wycieczka odbywa się w każdą środę. Również jest możliwość zorganizować w innym dniu, jeżeli uzbiera się grupa minimum 15 osób. Prowadzę wycieczki w bardzo małych, kameralnych grupach.

Na wycieczce bardzo mile widziane dzieci. Wycieczka całkowicie bezpieczna i przyjazna dla każdego. Nasza załoga dołoży wszelkich starań, żeby Państwo mieli zapewniony najlepszy serwis i komfort podróżowania.

W poprzednim roku zwiedzaliśmy wodospad El Limon, ale niestety, według naszej opinii to miejsce stało się zbyt zadeptane przez turystów i straciło swój urok. Również, okresowo ilość błota na szlaku jest przerażająca i wręcz niebezpieczna. Stąd powstał pomysł zaproponować Państwu inny, zupełnie nowy program zwiedzania półwyspu Samana, gdzie będzie okazja zobaczyć najpiękniejsze zakątki i odpocząć na rajskich plażach. Ta wycieczka idealnie nadaje się do podróżowania z dziećmi, bo nie ma zbyt dużo chodzenia.

Oczywiście, w ofercie mam dostępny również program zwiedzania z wodospadem El Limon, jeżeli ktoś z Państwa lubi aktywny odpoczynek i zdecyduje się na wyprawę przez dżunglę.

Zapraszamy przeżyć z nami niesamowitą przygodę i zobaczyć jeden z najpiękniejszych zakątków na Dominikanie.

-odbiór z hoteli w Punta Cana, Bavaro, Bayahibe, Dominicus.

– komfortowy przejazd klimatyzowanym minibusem pod Górę Czarownic (Montaña Redonda), a następnie do portu Las Canitas.

– wjazd na górę specjalną, półotwartą  ciężarówką z napędem na cztery koła, zabawa i zastrzyk adrenaliny gwarantowane.

– obserwacja humbaków w zatoce Samana. Bardzo bezpieczna, stabilna łódz, tabletki na chorobę morską dla dorosłych i dzieci w cenie wycieczki.

– rejs łódką bezpośrednio na wyspę Bacardi.

– czas na odpoczynek i pływanie na jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie Cayo Levantado. Polecamy zabrać ze sobą maskę do snorkelingu.

– przejazd komfortowym busem przez wioski półwyspu Samana.

– spektakularne punkty widokowe.

– zwiedzanie zjawiskowej plaży Playa Rincon. Dominikańskie zatoki Bahía de Samaná i Rincón zostały jako pierwsze na Karaibach przyjęte do Klubu Najpiękniejszych Zatok na Świecie. Między innymi, przez czasopismo „Conde Nast Traveller”  Playa Rincon ogłoszona drugą najlepszą plażą na świecie.

– obfity Dominikański obiad w formie bufetu w naszej restauracji, z widokiem na zatokę Rincon. Duży wybór potraw. Napoje bezalkoholowe i rum do obiadu wliczone w cenę wycieczki.

– lasy namorzynowe w Cańo Frio. Rejs malutką łódeczką po rzece Cano Frio, wśród mangrowców, możliwość kąpieli w krystalicznej wodzie. ( uwaga, temperatura wody Ok. +17C

– Smaki Samany. Kokosowy poczęstunek dla Państwa na plaży Rincon.

– wizyta na wiejskiej  farmie, możliwość obejrzenia upraw rolnych oraz procesu robienia cygar. Degustacja lokalnych produktów, takich jak kawa, kakao, nalewka Mama Juana i innych, świeżych owoców tropikalnych.

– możliwość zamówienia prywatnej sesji zdjęciowej z przebiegu całej wycieczki. Cena do uzgodnienia z Fotografem.
Koszt przykładowej sesji 50-60$.

Szczegółowy program. Wszystkie godziny podane orientacyjnie i mogą nieznacznie różnić się podczas wycieczki. Kolejność odwiedzanych atrakcji może się różnić.

05:00 – 05:15 – odbiór z hoteli w Dominicus/Bayahibe.

06:00- 06:30 – odbiór z hoteli w Punta Cana/Bavaro.

07:20 – Zwiedzanie Góry Czarownic. Cudowna okazja zrobić wyjątkowe zdjęcia na słynnych huśtawkach i miotłach. Zapierający dech w piersiach widok na góry Cordiliera Oriental oraz na półwysep Samana. Przepiękne miejsce, magiczne. Robi wrażenie jak wysoko jesteśmy i jak wiele można zobaczyć z góry. Śniadanie podajemy na samej górze czarownic. Zaserwujemy Państwu kanapki, kawę lub dominikańskie kakao, wodę.

8:20 – zjeżdżamy z góry czarownic i wyruszamy do portu las Canitas.

09:30 – Wyruszamy motomaranem na poszukiwanie wielorybów w zatoce Samana.Obserwacja odbywa się z bezpiecznej odległości. Po znalezieniu humbaków łódz pozostaje na obserwację ok. 30 minut. Takie są wytyczne Parku Narodowego. Zawsze szukamy do skutku. W roku 2017-2021 nasz kapitan wykazał 100% skuteczności w poszukiwaniach dla nas wielorybów.

11:30 – Płyniemy  na  Cayo Levantado ( Bacardi). Na tej pięknej wyspie będziemy mieli okazję popływać w krystalicznej wodzie i odpocząć na leżakach.

12:30 – Udajemy się łodzią w kierunku półwyspu Samana.

12:45 – Mijając okoliczne wioski półwyspu Samana pojedziemy na plaże Rincon. Playa Rincon uznawana za najpiękniejszą plaże półwyspu Samana. Naturalnie piękna, dziewicza, idealna na popołudniowy relaks.

13:30 – zaserwujemy Państwu pyszny Dominikański obiad w lokalnej restauracji z widokiem na zatokę Rincon.
Obiad serwowany w formie bufetu.

14:10 – po obiedzie czas na relaks i kąpiel na pięknej plaży Rincon w cieniu kokosowych palm. Własnie z tych palm zaserwujemy Państwu świeże kokosy. ( wliczone w cenę wycieczki) oraz poczęstujemy świeżym chlebkiem kokosowym ( prawdziwy przysmak półwyspu Samana).

15:20 – Również zajrzymy z Państwem do lasów namorzynowych w Cano Frio. Wyprawa małymi łódkami na rzece.
Oaza dzikiej natury, siedlisko endemicznych gatunków ptaków, krabów i żółwi słodkowodnych.

16:00 – wizyta na prawdziwym wiejskim ranczu. Degustacja lokalnych produktów. Możliwość zakupu kawy, kakao w kulkach, nalewki Mama Juana, cygar, produkowanych na miejscu.

16:30 – wyruszamy w drogę powrotną busem do portu Santa Barbara de Samana. Wracamy motomaranem do portu Las Canitas.

20.00 – powrót do hoteli w Bavaro/Punta Cana

21.00 – powrót do hoteli w Dominicus/Bayahibe

Zapraszamy serdecznie przeżyć z nami niesamowitą przygodę, pełną atrakcji i smaków, dotąd Państwu nieznanych.

Eco Adventure przy współpracy z @Polką na na Dominikanie